Sari la bara de unelte

Răspunde la: Cerneala Iroshizuku

Acasa Forumuri Cerneala Cerneala Iroshizuku Răspunde la: Cerneala Iroshizuku

razvan
Keymaster

Salut Dan! Bine ai venit si multumesc mult pentru aprecieri!

Ma bucur sa cunosc un nou utilizator al stiloului cu cerneala 🙂 sa te bucuri de colectia ta si sa iti ofere satisfactie si bucurii !

De acord cu Iroshizuku Asa Gao si eu am o sticla primita la pachet cu un Pilot Prera – review-ul meu mai jos despre asta – si mi-a placut mult culoare incat am consumat jumatate de sticla. Pretul este cam piperat dar este o cerneala premium, apreciata de marea majoritate a utilizatorilor stiloului cu cerneala.

https://penmania.net/pilot-prera/

Pentru ca imi place am cautat pe internet o alternativa la Asa Gao si recomandarile celor de pe „fountainpennetwork” au fost catre Diamine Sargasso Sea ! De aici si interesul meu pentru aceasta culoare ! (vezi postarea mea separata despre Diamine) . Nuanta este apropiata nu identica dar merge.

Sticla de Asa Gao o pastrez pentru ocazii deosebite!

Tu de unde ti-ai comandat cerneala?

Te astept si cu impresii legate de stilourile tale! Banuiesc ca MB – te referi la un Montblanc?

P.S. Poza pe care ai inclus-o in postarea ta nu apare; am si o problema pe care trebuie sa o rezolv pe forum; imaginile se insereaza de pe Flickr sau Imgur; poti sa incerci cu Imgur ca este rapid si vezi daca merge!

Ne auzim si inca o data bine ai venit!