Sari la bara de unelte

Răspunde la: Colectia personala – Stefan

Acasa Forumuri Stilouri Colectia personala – Stefan Răspunde la: Colectia personala – Stefan

Stefan Ionut Marius
Participant

Savut Răzvan.

1. Cele 3 Lanbitou 3059 ale mele au stat cu capacul pus cam 2 săptămâni dar au scris imediat ce am scos capacul de la el .

2 . Cele 2 stilouri Golden Star sunt new old stock si sunt cu sistem de încărcare aerometrica dar pompita nu are acea garda de metal ca la restul stilourilor cu pompita .

Golden Star 28 scrie un (M) iar Golden Star 26 un (EF)  . Pompita se încarcă foarte bine cu cerneala , iar materialul din care este confectionat stilourile este ok .

3. Diplomatul este ok cu o penita (m) scrie ok dar ma așteptăm să fie mult peste stilourile mele chinezești dar spre surprinderea mea este la acela-și nivel cu majoritatea și chiar mai jos fata de unele dintre ele .

In mana acest stilou mi se pare oarecum inconsistent și fragil .

4. Hero 5020 scrie un mediu spre gros are un flux destul de umed și nu zgarie absolut deloc.  Este construit chiar solid și nu a trebuit să modific penita în nici un fel.

5. PENBBS 266 mi se pare din punct de vedere al construcției la fel de bun ca 309 chiar si mult mai bun ca Loom de exemplu iar penita este din punctul meu de vedere este la fel ca la 309.

6. Wing Sung 3003 mi se pare hai sa zicem ok pentru un stilou de 2 dolari penita are totuși un feedback destul de mare pentru mine și scrie cu un flux destul de uscat .

Nu știu dacă se poate scoate penita și dacă merge la acest stilou pernițele medii de pe 698 ( chiar dacă e același tip de penita nu e obligatoriu sa se potrivească ) .

Pe wing Sung 5502 de exemplu nu se potrivesc penitele de Wing Sung 698 deși aparent sunt identice (intra și cade bine pe feed dar au un mic joc si nu sta fix de aici generează probleme cu fluxul de cerneala .