Sari la bara de unelte

Răspunde la: Colectia personala – Razvan

Acasa Forumuri Stilouri Colectia personala – Razvan Răspunde la: Colectia personala – Razvan

Stefan Ionut Marius
Participant

Salutare tuturor colectionarilor de stilouri , numele meu este Stefan Ionut Marius si ca si voi iubesc stilourile iar daca se spune despre colectionarii de stilouri ca au o problema cu capul , atunci am si eu o problema cu capul 🙂 .In cea ce priveste colectia mea de stilouri ea este compusa in proportie de 90% din stilouri cu penita ascunsa chinezesti (hooded nib) in stilul clasic de tip Parker 51/61 produse de (Hero , Wing Sung , jin Hao , Rainbow , Vens , Golden Star ) .

Hero : 

Hero 007, Hero 329 ( Capac de Otel) , Hero 329 (Capac de Aluminiu – Galben) , Hero 330 (versiunea normala corp stilou de plastic si capac de aluminiu galben) , Hero 330 (versiunea in intregime din aluminiu galben gravat cu motive cu dragon si pasarea phoenix ) , Hero 332 , Hero 336 , Hero 338 ( cu corpul din otel inox) , Hero 340 (cu corpul in intregime din aluminiu galben ) , Hero 612 , Hero 616 – Mic ( capac de otel inox ) , Hero 616 – Jumbo (capac de otel inox) , 616 – Jumbo (capac de otel placat cu un metal auriu ) , Hero 616 – 2 (2014) , Hero 565 .

Wing Sung :

Wing Sung 412 , Wing Sung 612 – A ( Corp Otel Inox Lucios) , Wing Sung 618 ( transparent cu clipul cromat) , Wing Sung 712 , Wing Sung 730 , Wing Sung 802 , Wing Sung 803 , Wing Sung 812 (cu corpul in intregime din aluminiu galben ) .

Jin Hao :

Jin Hao 911 (cu corpul in intregime din otel inox) .

Rainbow :

Rainbow 202 , Rainbow 239 (cu corpul in intregime din aluminiu galben ) .

Vens : 

Vens 329 .

Golden Star : 

Golden Star 707 (cu corpul in intregime din aluminiu galben ) .

Pe drum si trebuie in curand sa ajunga in posesia mea (wing Sung 613 , WinG Sung 618 (Semi transparent rosu) , Rainbow 201 , Hero 941 , Golden Star 703 (versiunea in intregime din aluminiu galben gravat cu motive cu dragon si pasarea phoenix ) .

In curs de achizitionare Wing Sung 618 (culoarea Rosu solid cu clip Auriu) , Wing Sung 6918 , Hero 132 .

Cerneluri am doar cateva :

Pelikan 4001 : 

Royal Blue , Brilliant Red , Brilliant Black .

Faber Castell : 

Royal Blue (Cerneala Care se sterge ) .