Sari la bara de unelte

Răspunde la: cerneala.eu

Acasa Forumuri Pen Shop-uri cerneala.eu Răspunde la: cerneala.eu

razvan
Keymaster

Salut Sorin!

Alternativa exista 😉

https://www.thewritingdesk.co.uk/showproduct.php?brand=The+Writing+Desk&range=bottled+ink+100ml&cat=ink

Si au Sargasso Sea – 100 ml la 5.99 lire sterline adica ~ 32 lei plus un transport de vreo 4 lire sterline – pretul e imbatabil.

Comanda vine in 3 zile lucratoare! Cel putin asa a fost la mine pentru cele 4 comenzi de la ei.

Referitor la stoc – e greu sa mentii tot timpul cantitate suficienta mai ales ca nu stii exact ce se va vinde – vorbesc din experienta 😉 – cel mai probabil cand au adus prima oara Diamine au avut stoc suficient pentru ca au fost obligati – probabil – sa cumpere o cantitate minimala pentru a se califica la un anumit pret de achizitie.

Totusi costul final la ei este mult prea mare versus cantitatea de cerneala chiar si la sticlele de 80 ml.

De aceea eu pentru Diamine – al doilea producator in colectia mea personala ca si stoc dupa Noodler’s – am preferat sa comand din Olanda sau acum din Anglia. Ies mult mai ieftin mai ales atunci cand vreau mai mult de 2 sticle la o comanda.

Sper sa fie de folos!

Razvan