Sari la bara de unelte

Răspunde la: Colectia personala – Stefan

Acasa Forumuri Stilouri Colectia personala – Stefan Răspunde la: Colectia personala – Stefan

Stefan Ionut Marius
Participant

Stilourile mele favorite din toata colectia mea sunt :

Partea 1

Hero 616 Jumbo (golden Cap) , Hero 616 Jumbo (steel cap) , Rainbow 202 , Wing Sung 612- A , Wing Sung 618 , Hero 565 .

Stilourile de mai sus sunt preferatele, mele dintre cel cu penita ascunsa. Hero 616 jumbo (golden cap)  asterne pe hartie lin, o linie extra fina fara sa zgarie ,fara intreruperi si fara probleme e in esenta un stilou foarte bun de zi cu zi . Hero 616 Jumbo (Steel Cap) are aceleasi calitati ca si geamanul lui cu capac auriu si te poti baza pe el zi de zi singura diferenta pe care o ofera este grosimea scrisului , la acesta grosimea este Fina . Rainbow 202 dupa cum toti cei care au prins scoala, in ani 80 – 90 isi amintesc, era preferatul profesorilor si pe buna dreptate, este un stilou solid pe care te poti baza, e drept da un pic mai mult feedback, dar in fine nu zgarie iar ca aspect este chiar superb .  Wing Sung 612 – A, este un stilou perfect din punctul meu de vedere , echilibrat , nu zgarie , forte rezistent la socuri (corp complect otel inox lustruit), bun pentru scris de zi cu zi dar si pentru semnaturi . Wing Sung 618 , pentru mine este ce vade genu WoW , cu un dizain inovativ in lumea stilourilor cu penita ascunsa (transparent , fabricat din rasina , incarcare cu mecanism cu piston) . Hero 565 super stilou pentru semnaturi, pentru al folosi la scris zi de zi, ei bine …..depinde de utilizator , eu unul nu ma dau in vant la scrisul de zi cu zi , dupa stilourile cu penita medie, ( Pentru Razvan ar fi perfect pentru scrisul de zi cu zi), dar pentru mine ei bine …. nu , doar pentru semnaturi .