Sari la bara de unelte

Răspunde la: Ciudatii mei dragi – Pilot Parallel

Acasa Forumuri Stilouri Ciudatii mei dragi – Pilot Parallel Răspunde la: Ciudatii mei dragi – Pilot Parallel

razvan
Keymaster

Salut Alex!

Multumim pentru recomandare!

Si eu sunt intrigat de Parallel – il stiu si l-am vazut prin diverse clipuri video de la Gourmet Pens sau de la Goulet Pens dar mi s-au parut nimerite mai mult pentru caligrafie decat pentru desenele pe care le fac eu de obicei.

Frumoase mostrele tale de scris si chiar parca as vrea sa testez unul dintre ele – pe care mi-l recomanzi pentru inceput…respectiv pentru un incepator al caligrafiei? 🙂

Plumix recomand si eu; am luat vreo 6 anul trecut in decembrie de la Dacris pentru ca erau la reducere; vroiam penita mai ales care este un Italic sub 1 mm. Acum ca am unul folosit de vreo luna pot sa spun ca sunt excelente; vin doar cu cartus standard international dar se poate folosi convertor fara probleme. Penita scrie excelent si ceva ce m-a impresionat este faptul ca cerneala se evapora foarte greu datorita capacului gros dar mic care se insurubeaza pe sectiune. Deci recomand si eu acest stilou celor care vor sa incerce o penita Italica excelenta la un pret imbatabil.

Il las pe Alex sa vina cu mai multe detalii si mostre de scris pentru ca se pricepe mai bine :)!

Razvan

• Acest răspuns a fost modificat acum 2 ani, 10 luni de către razvan.