Sari la bara de unelte

Răspunde la: Stiloul PENMANIA – Novus in acrilic

Acasa Forumuri Noutati Stiloul PENMANIA – Novus in acrilic Răspunde la: Stiloul PENMANIA – Novus in acrilic

Sorin
Participant

Salut Razvan,

Dupa cum spunea si Gabriel, aspectul (marimea penitei) contribuie la impresia finala asupra stiloului! Si mie imi place Jowo nr.6 pe stilou dar incercam sa mi-o imaginez simpla ,argintie sau aurie si cred ca mi s-ar parea usor nepotrivita, ti-am mai spus,la primul contact vizual cu ea pe Novus am ramas „socat” 🙂 apoi analizand imaginea de ansamblu am sfarsit prin a accepta faptul ca totusi e la locul ei pe acest stilou. Poate si datorita faptului ca este bicolora si atunci pare ca se schimba usor proportiile. Spui ca acesta este mai suplu fata de versiunea ebonita si atunci nr.5 ar parea mai indicat ca raport al proportiilor. Pentru mine ar fi ideal ca acestea sa fie interschimbabile! De aceea te intrebam daca unitatea lui Schmidt 5 este similara cu a lui JoWo 6. Dar ca sa-ti dau un raspuns final as prefera marimea 5 fara dubiu!

Cum ti se pare ca feedback comparativ cu JoWo? Am primit penita F pe care o comandasem la FPnibs si prima impresie e ca zgarie destul de tare! M-a cam dezamagit mai ales ca o compar cu cea pe care o primisem pe stilou (M), am impresia ca am trecut de la unt la tabla,cam asa ceva…