Stiloul PENBBS – 350

Acasa Forumuri Noutati Stiloul PENBBS – 350

Acest subiect conține 11 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de  razvan acum 7 luni, 3 săptămâni.

• Autor

razvan
    Keymaster

Salutare comunitatii PENMANIA!

Ce mai faceti? Sper ca bine si ca va bucurati de vara care a inceput!

Astazi vreau sa va prezint un stilou deosebit as spune eu, de care sunt foarte entuziasmat.

Este vorba de un stilou PENBBS – „Made in China” – modelul 350.

Pentru ca imi place foarte mult acest stilou as dori sa il aduc si in Romania

O prezentare video realizata special pentru voi plus imagini suplimentare, puteti gasi aici:

https://drive.google.com/open?id=15pAH8veUPqregNJAE3_elZ3AfVc8RZN7

Cateva cuvinte despre stilou:

• Constructie din aluminiu; exista si o versiune din alama dar stocul este de obicei limitat si vanzatorul mi-a spus ca nu se gaseste in acest moment.
    • Vopsire prin anodizare
    • Textura mata, satinata
    • Penita F – standard, numarul 6
    • Unitate de penita cu varf de roller disponibila separat in pachet
    • Convertor standard international
    • Greutate: cu convertor plin cu cerneala – 24g, capac – 8g, corp – 16g
    • Lungime: cu capacul pus – 130mm, fara capac – 120mm
    • Altele: protectia cu capac intern impotriva uscarii cernelii, capacul se poate monta in siguranta pe corpul stiloului, capacul se insurubeaza cu o singura rotatie pe corp
    • Ergonomie: foarte bune, sectiune sub form de con cu un diametru intre 9 si 11 mm.

Pentru ca imi place foarte mult acest stilou as dori sa il aduc si in Romania; datorita TVAului, costul cu transport, taxele vamele, comisionar vamal etc. pentru 10 bucati cat ar avea prima mea comanda costul final ar fi undeva intre 130 si 140 RON per bucata.

Stiloul va veni la pachet bonus si cu o penita numarul 6 din otel, de calitate, marime M (medie) care ar putea fi folosita in locul celei F.

Vreau sa va intreb pe baza imaginilor, a video-ului si a caracteristicilor de mai sus daca ati vrea un astfel de stilou in conditiile de pret expuse mai sus?!

Apreciez mult opinia voastra si va astept cu drag!

Razvan

P.S. mai jos si alte culori disponibile; o sa confirm la sfarsitul lunii iunie daca primesc un feedback pozitiv de la voi!

albireox
    Participant

Salut Razvan,

Ma bucura de fiecare cand anunti noutati, pentru ca dupa cum am vazut si in cazul Fountain Pen Revolution, se pot ascunde stilouri de foarte buna calitate la preturi excelente.

Imi place PenBBS-350, sunt si eu un mare fan al stilourilor cu design minimalist. Desi nu ma dau in vant dupa stilourile cu  flux mai modest de cerneala, banuiesc ca problema se poate rezolva cu un mic tunning.

Deci eu voi cumpara unul cu siguranta daca decizi sa-l aduci.

O zi frumoasa.

razvan
      Keymaster

Salut !

Multumesc pentru feedback!

Referitor la penita, da o poti regla sau poti folosi penita M pe care o sa dau ca bonus cu stiloul!

Tinem legatura!

Weekend excelent!

Razvan

Alin Capilnean
    Participant

Ok, voi lua si eu unul!

moldovan ioana
    Participant

Hello,

varianta de alama arata foarte foarte bine…verde si auriu la fel! Cu siguranta vreau si eu unul!

razvan
    Keymaster

Salutare!

Super! Multumesc! Deci am 3 precomenzi ferme!

Ovidiu, Alin si Ioana!

Mai doreste cineva?

Tinem legatura pentru data livrarii in stocul PENMANIA.SHOP si pentru culorile disponibile!

Razvan

Sorin
    Participant

Salut!

Și eu vreau unul, culoare neagră. Să înțeleg că rămîne și secțiunea cu roller în pachet, alături de penița M bonus?

chrisrap52 are două clipuri video cu acest stilou pe YouTube.

Spor la scris!

razvan
      Keymaster

@Sorin! Super!

4 precomenzi!

Da, sectiunea de ink roller vine cu fiecare stilou in pachet. Penita M separata este bonus; vanzatorul mi-a spus ca este produsa in Taiwan si este de calitate.

Tinem legatura,

Razvan

moldovan ioana
    Participant

Long time, no see..:)

Astazi am schimbat penita originala de pe stilou, cu cea M, care a venit in cutie.

Am fost foarte placut impresionata de calitatea penitei – foarte foarte smooth.

Am testat-o in LT si in agenda Penmania (care e geniala, by the way – o folosesc acest an ca art bullet journal, asta pentru ca pot folosi in ea atat cerneala cat si acuarele). In ambele penita se comporta excelent!

razvan
      Keymaster

Salut Ioana!

Indeed 🙂 😉

Ma bucur ca iti place penita M pe 350!

Interesanta abordarea pentru „Bujo” cu acuarele 🙂 – e ceva pe care poti impartasi cu noi? La ce folosesti acuarelele – pentru titluri etc.?

Razvan

moldovan ioana
    Participant

🙂 cateva exemple de anul trecut si luna Ianuarie 2019 .

thumbnail (1) - Copy

thumbnail (2) - Copy

thumbnail (3)

Anul acesta am ales cate o culoare pt fiecare luna- ianuarie a fost galben.

Am folosit cerneala Diamine yellow in Jin Hao X750 – Stary Night, penita M

thumbnail (4)

thumbnail (5)

thumbnail (6)

thumbnail (7) - Copy

thumbnail (8) - Copy

thumbnail (9)

thumbnail (10)

• Acest răspuns a fost modificat acum 7 luni, 3 săptămâni de către  moldovan ioana.

razvan
    Keymaster

Arata super Ioana! Multumim frumos ca ai decis sa impartasesti cu noi felul in care iti creezi paginile de Bullet Journal!

Eu – desi imi place sa desenez – nu am rabdare sa fac asa ceva in jurnalul meu 🙂 – la mine e ziua si taskul si liste simple fara vizual si efecte pe titluri. Nu reusesc sa ma tine de ele si atunci am renuntat.

Foarte tare combinatie acuarele si cerneala!

Sa te bucuri de el si sa iti foloseasca!

Razvan

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Sari la bara de unelte